Veri Gizliliği ve Koruması Şartları

Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliği uyarınca, veri denetleyicisi, Uluslararası Meteor Örgütü (IMO), Belçika yasaları altında uluslararası kar amacı gütmeyen kuruluş, kayıt numarası 0441.894.089, Jozef Mattheessensstraat 60, 2540 Hove, örgütü temsilen Başkan, Francis Verbeeck, president@imo.net, sizi aşağıdakiler hakkında bilgilendirir:

  • Adınız, soyadınız ve e-posta adresiniz yalnızca gözlemin sahibini belirlemek amacıyla ve gözleminizle ilgili ek soruların “kesin ateştopu uçuş eğrisinin” oluşturulmasına katkıda bulunabileceği durumlarda iletişim bilgileri olarak işlenir. Bunun sebeple kişisel verilerinizin işlenmesi için yasal dayanak olan onayınızı istiyoruz.
  • Tüm kişisel verileriniz yalnızca IMO’nun yetkisi altında Ateştopu Veritabanını yönetmekten sorumlu IMO görevlileri tarafından görüntülenebilecektir. Ateştopu gözleminizde herkese açık olarak gösterilen tek kişisel veri, soyadınızın ilk birkaç harfidir..
  • Bazı bilimsel çalışmalar sizin gözlemsel verilerinize bağlı olabileceğinden bu veriler silinmeyecektir. Ancak, iletişim bilgileriniz kaldırılabilir. Aynı zamanda gözlemleriniz kişisellikten uzak olması için takma adlarla da gösterilebilir. Her ikisi için de kontrolöre e-posta yoluyla (dataprocessing@imo.net) basit bir talep göndermeniz yeterlidir.
  • Denetleyiciden e-posta yoluyla (dataprocessing@imo.net), kişisel verilerinize erişme ve bunların düzeltilmesini / silinmesini veya kişisel verilerinize ilişkin işlemenin kısıtlanmasını talep etme ve işlemeye itiraz etme hakkınız vardır.
  • Kişisel verilerinizin işlenmesi için aradığımız onayı, dataprocessing@imo.net adresine e-posta gönderip, denetleyiciye basit bir talepte bulunarak istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz (geri çekilmeden önce vermiş olduğunuz onaydan dolayı kişisel verilerinizin önceden işlenmiş olması etkilenmeyecektir). Ardından iletişim bilgileriniz silinecek ve gözlemleriniz takma adla kullanılacaktır (yukarıya bakın).
  • Bir denetim makamına şikayette bulunma hakkınız vardır.

En az 16 yaşındaysanız, bir Ateştopu Raporu göndererek, veri denetleyicisinin kişisel verilerinizi yukarıdaki koşullara tam olarak uygun şekilde işlemesine izin vermiş olursunuz.

En az 16 yaşında DEĞİLSENİZ, sizin üzerinizde ebeveyn sorumluluğu olan birinden tam adını ve e-posta adresini Ateştopu Raporlama formunun 12. sayfasındaki “açıklamalar” metin alanına girmesini istemeniz gerekir. Bunu yaparak, bu kişi, kişisel verilerinizi yukarıdaki koşullara tam olarak uygun şekilde işlemesi için veri denetleyicisine onay verir. Bu onay, ebeveyn sorumluluğu olan kişinin size izin verdiğine dair kanıt olarak veri kontrolörü tarafından saklanacaktır. Herhangi bir şüphe durumunda IMO yetkisi altında hareket eden bir IMO görevlisinin bu kişisel verileri kullanarak izin veremenin gerçek olduğunu doğrulamak adına onayı veren kişiyle iletişime geçebilir.